| Outline Size | 760x120x480mm |
|---|---|
| Hook Type | Hook Plate |
| Item No | 10231-10222 |
| Rate Load | 5kn-150kn |
| Lifetime | One Year |
| Name | Cable Entrance Roller |
|---|---|
| Type | C Series |
| Model | SHL150C |
| Tube Dia | 150mm |
| Weight | 21KG |
| Item No. | 10226 |
|---|---|
| Model | SH80S |
| Rated Load | 5KN |
| Weight | 2.8KG |
| Warranty | 1 Year |
| Type | Skyward Stringing Block |
|---|---|
| Model | SHCN80X50A,SHCN120X58A |
| Application | Transmission Line Stringing Block |
| Sheave | Nylon Or Aluminum |
| Rated Load | 5kn And 20kn |
| Product Name | Running Board For Two Bundle Conductors |
|---|---|
| Application | Line Construction |
| Rated Load(KN) | 80 |
| Applicable Tackle Width Of Wheel | 100,110 |
| Weight | 90 , 100 |
| Material | Insulated Plate |
|---|---|
| Type | Hoisting Tackle |
| Name | Insulated Tackle |
| Application | Construction Transmission Line |
| Capacity | 1,2,3,5T |
| Sheave Diameter | Φ160*165 |
|---|---|
| Name | Trench Roller |
| APPLICABLE CABLE(MM) | <=150mm |
| Weight | 4.5kg |
| Rated Load | 12kn |
| Product Name | Bundled Conductor Pulley Block |
|---|---|
| Diameter | 508,660,822 |
| Material | MC Nylon |
| Wheel Number | 1,3,5,7,9 |
| Application | Transmission Line |
| Name | Conductor Stringing Block |
|---|---|
| Diameter Of Wheels | 660 |
| Number | 1,3,5,7 |
| Material | MC Nylon Sheave And Steel Support |
| Application | Power Transmission |
| Name | Conductor Stringing Blocks |
|---|---|
| Size | 508X75mm |
| Material | MC Nylon Sheave |
| Application | For Transmission Line |
| Usage | High Voltage |