| Name | Aluminum Cable Pulling Pulley Block |
|---|---|
| Material | Nylon,Aluminum Alloy |
| Application | Transmission Line Works |
| Product Name | Ground Cable Roller Straight Type |
| Performance | Durable, Corrosion Resistant |
| Name | Cable Laying Tools Orifice Type Cable Protection Roller Cable Pulley |
|---|---|
| Application | Cable Protection |
| Weight | 6.7kg |
| Wheel | Nylon |
| Type | Bellmouth Roller |
| Name | Guide Bellmouth Lockable Multiple Roller |
|---|---|
| Type | Cable Pulling Roller |
| Wheel Material | Aluminum Or Nylon |
| Usage | Cable Pulling |
| Warranty | One Year |
| Name | Cable Roller Guide |
|---|---|
| Size | 160x230mm |
| Material | Aluminum Wheel |
| Weight | 13KG |
| Cable Dia | Less Than 200mm |
| Model | JJM5Q JJM3C |
|---|---|
| Name | Cable Pulling Winch |
| Weight | 190kgs |
| Pulling Force | 50kn |
| Packaging Details | Wooden Exported Case |
| Name | Anti Twist Steel Rope Gripper |
|---|---|
| Usage | Wire Rope Gripping |
| Material | Steel |
| Type | Bolt Type |
| Warranty | One Year |
| Name | Strapping Tool |
|---|---|
| Usage | Packing |
| Material | Stainless Steel Or Steel |
| Color | Galvanized Or Blue |
| Packaging Details | Exported Box and Carton |
| Product Name | Earth Wire Gripper |
|---|---|
| Rated Load | 10-30KN |
| Application | Wire Rope Grip |
| Max | 15mm |
| Material | Steel |
| Material | Steel |
|---|---|
| Type | Round Bolt Type |
| Apply | Cable Pulling |
| Usage | Tightening |
| Product Name | Bolt Type Round Steel Rope Gripper |
| Name | Earth Wire Gripper |
|---|---|
| Usage | Tightening Pulling |
| Structure | Come Along Clamp |
| Type | Wire Clamp |
| Material | Steel |