| Name | GSP Rope Reel And Stand |
|---|---|
| Item No. | 07125-07128E |
| Model | 950-1900 |
| Weight Reel | 48-119KG |
| Weight Stand | 20-70KG |
| Material | Aluminum Alloy |
|---|---|
| Rated Load | 7-80KN |
| Application | Power Construction |
| Usage | Tightening |
| Type | Conductor Gripper |
| Application | Construction Works |
|---|---|
| Model | Hoist Tackles, Hoist Block |
| Material | Casting Steel |
| Product Name | Casting Steel Sheave Lifting Pulley Blocks Steel Hoisting Block |
| Sheaves | 1-4 |
| Model | 508X75mm Conductor Block |
|---|---|
| Name | Single Stringing Blocks |
| Width | 75mm Or 100mm |
| Diameter | Up To 25mm |
| Application | Transmission Line |
| Name | Conductor Stringing Block |
|---|---|
| Outer Diameter | 508mm |
| Inner Diameter | 408mm |
| Width Of Wheels | 75mm Or 100mm |
| Usage | Transmission Line |
| Name | Conductor Stringing Block |
|---|---|
| Diameter Of Wheels | 660 |
| Number | 1,3,5,7 |
| Material | MC Nylon Sheave And Steel Support |
| Application | Power Transmission |
| Name | Helicopter Conductor Stringing Blocks |
|---|---|
| Conductor Diameter | Up To 30 Mm |
| Material | Nylon |
| Application | Power Transmission |
| Usage | Construction Works |
| Name | Sitting And Hanging Type Dual-Use Stringing Block |
|---|---|
| Item No. | 10261-10274 |
| Model | SHG-0.5-SHGN-2 |
| Rated Load | 5-20KN |
| Sheave Size | 80x50mm |
| Name | Tandem Sheave Stringing Block |
|---|---|
| Item No. | 10211-10212 |
| Model | SHR-2.5 |
| Rated Load | 25KN |
| Weight | 11-9.5KG |
| Name | Grounding Wire Stringing BLock |
|---|---|
| Item No. | 10331-10344 |
| Model | SHT-120x35 |
| Sheave Size | 120x30-200x60 |
| Rated Load | 5-20KN |