| Name | Inner-Suspended Tubular Gin Pole |
|---|---|
| Material | High Strength Aluminum Alloy |
| Application | Electric Power Construction |
| Weight | 7.5KG |
| Packing | Wooden Box |
| Name | Hoisting Tackle(Aluminum Sheave) |
|---|---|
| Item No. | 11301-11353 |
| Model | QHL1x1-QHL10x3 |
| Sheave | 1/2/3 |
| Rated Load | 10-100KN |
| Name | Dual- Hook Aluminium Alloy Turnbuckle |
|---|---|
| Item No. | 14121-13124 |
| Model | SJSL-1 |
| Rated Load | 10-50KN |
| Max Center Distance | 798-1500MM |
| Product Name | Wire Rope Pulling Hoist |
|---|---|
| Power Source | Lever |
| Usage | Manual Lift |
| Sling Type | Wire Rope |
| Material | Aluminum Alloy Steel |
| Name | Head Board For Three Bundle Conductors |
|---|---|
| Item No. | 17228-17230 |
| Model | SZ3A-10 |
| Rated Load | 100-180KN |
| Applicable Stringing Block Sheave Width | 100-110mm |
| Function | Tight Wire For Cable Wire Grip For OPGW |
|---|---|
| Material | Steel,Aluminum |
| Weight | 3.8kg / 4.6kg |
| Rated Load | 25-30KN |
| Type | Wire Rope Clip, Cable Wire Grip |
| Name | Anti Twist Running Board |
|---|---|
| Item No. | 20118-20118B |
| Model | ZB1-ZB3 |
| OPGW Diameter | 8-23mm |
| ANti Twist Moment | 32N.m |
| Product Name | Cable Wire Stripper |
|---|---|
| Item | 21481-21452 |
| Usage | Strip The Insulation Layer Of Insulated Conductor |
| Application | It Will Not Damage The Insulation Layer |
| Type | Stipping |
| Material | Iron, Carbon Steel |
|---|---|
| Finish | Zinc Plated, Galvanized |
| Type | Wire Rope Clamp |
| Application | Fixing The Wire Rope |
| Color | Silver |
| Name | High Speed Turning Block |
|---|---|
| Item No. | 12141-12143 |
| Model | THZ1-5-THZ1-30 |
| Rated Load | 50-300KN |
| Sheave Diameter | 308-916 |