| Name | OPGW Cable Stringing Block |
|---|---|
| Item No. | 20131-20132 |
| Sheave Size | 660x110mm |
| Rated Load | 20-50KN |
| Weight | 27-50KG |
| Name | Skyward Three Purpose Stringing Block |
|---|---|
| Item No. | 10291/10292 |
| Model | SHCS-2L |
| Rated Load | 20KN |
| Weight | 4.1-4.7KG |
| Name | 660 Series Stringing Block |
|---|---|
| Item No. | 10121-10128 |
| Model | SHD660 |
| Sheave | 1/3/5 |
| Rated Load | 20-60KN |
| Model | 660mm |
|---|---|
| Sheaves | 1,3,5,7,9 |
| Material | MC Nylon Sheave And Steel Support |
| Application | Telecom Site Construction |
| Terms | FOB,CIF,CFR |
| Name | Multiple Fission Conductor Lifter |
|---|---|
| Item No. | 19112-19119B |
| Model | ST25-2 |
| Rated Load | 2x12 |
| Hook Slot Length | 60-160 |
| Name | High Speed Turning Block |
|---|---|
| Item No. | 12141-12143 |
| Model | THZ1-5/8/16/30 |
| Rated Load | 50-300KG |
| Diameter | 308-916mm |
| Name | Framed Cable Roller |
|---|---|
| Item No. | 21229-21228L |
| Model | SHD4K180 |
| Max. Cable Diameter | 180mm |
| Rated Load | 20KN |
| Quick Information | Aluminum Alloy Conductor Gripper, Two Types With Hook, Apply For LGJ300-400 Conductor, Max Open 32mm, Donghuan Brand, Transmission Line Stringing Tools And Accessories |
|---|---|
| Feature | Forged Of High Strength Aluminum Alloy With Small Size And Light Weight |
| Rated Load | 7-80KN |
| Max Open | 14-48mm |
| Warranty | 1 Year |
| Feature | Forged Of High Strength Aluminum Alloy With Small Size And Light Weight |
|---|---|
| Quick Information | Aluminum Alloy Conductor Gripper, Two Types With Hook, Apply For LGJ300-400 Conductor, Max Open 32mm, Donghuan Brand, Transmission Line Stringing Tools And Accessories |
| Product Name | Small Size And Light Weight Conductor Stringing Tools For Power Line Sag Adjustment |
| Weight | 1-18KG |
| Warranty | 1 Year |
| Item No. | 13221-13229A |
|---|---|
| Product Name | Small Size And Light Weight Conductor Stringing Tools For Power Line Sag Adjustment |
| Feature | Forged Of High Strength Aluminum Alloy With Small Size And Light Weight |
| Configuration | Apply To Adjusting The Sag And Tensioning The Conductor Wire In Power Lines Construction |
| Applicable Conductor | LGJ25-LGJ1120 |