| Name | Straight Line Roller |
|---|---|
| Material | Nylon, Aluminum Alloy |
| Frame | Steel Pipe |
| Capacity | 10KN |
| Type | Cable Ground Roller |
| Name | Single Sheave Stringing Block |
|---|---|
| Item No. | 10171-10199 |
| Model | SHD-120x30 |
| Applicable Conductor ACSR | LGJ25~500 |
| Rated Load | 5-20KN |
| Name | Cable Ground Roller |
|---|---|
| Item No. | 21171-21194 |
| Model | SHL1 |
| Diameter | <150mm |
| Rated Load | 5KN |
| Name | Head Boards For Four BUndle Conductors |
|---|---|
| Item No. | 17231-17239 |
| Model | SZ4A-13 |
| Sheave Width | 100-125mm |
| Weight | 139-150KG |
| Material | Steel |
|---|---|
| Usage | CONDUCTOR CLAMPS |
| Rated Load | 1t To 4t |
| Dia | 5~32mm Dia |
| Application | Overhead Line |
| Name | Head Boards For Three Bundle Conductors |
|---|---|
| Item No. | 17228-17230 |
| Model | SZ3A-10 |
| Rated Load | 100-180KN |
| Weight | 114-142KG |