| Product Name | Hoisting Block |
|---|---|
| Application | Construction Works |
| Material | Aluminum Alloy With MC Nylon Wheel |
| Rated Load | 10-100KN |
| Max Rope Diameter | Dia 5.7-18.5 |
| Name | Hook Type Grounding Block |
|---|---|
| Item No. | 12111-12112 |
| Bottom Diameter | 60/75mm |
| Sheave Material | Aluminum Alloy/ Steel |
| Weight | 4.5/5KG |
| Material List | Aluimnum Alloy |
|---|---|
| Product Name | OPGW Self Gripping Clamps |
| Diameter | 15-17mm |
| Type | Wire Gripper |
| Weight | 5.6kg |
| Name | Hoisting Block |
|---|---|
| Material | Steel Iron |
| Number Of Sheave | 1,2,3 |
| Apply | Stringing Tools Transmission Line |
| Load Rated | 2T,5T Or Others |
| Brand | Suntech |
|---|---|
| Transmission Line Type | Stringing Tools And Accessories |
| Feature | Forged Of High Strength Aluminum Alloy |
| Applicable Conductor | LGJ25-LGJ1120 |
| Item No. | 13221-13229A |
| Brand | Suntech |
|---|---|
| Configuration | Adjusting Sag And Tensioning Conductor Wire |
| Item No. | 13221-13229A |
| Transmission Line Type | Stringing Tools And Accessories |
| Product Name | Aluminum Alloy Conductor Gripper LGJ25-LGJ1120 Max.48mm |
| Product Category | Come Along Clamp |
|---|---|
| Configuration | Adjusting Sag And Tensioning Conductor Wire |
| Applicable Conductor | LGJ25-LGJ1120 |
| Feature | Forged Of High Strength Aluminum Alloy |
| Transmission Line Type | Stringing Tools And Accessories |
| Transmission Line Type | Stringing Tools And Accessories |
|---|---|
| Configuration | Adjusting Sag And Tensioning Conductor Wire |
| Warranty | 1 Year |
| Product Category | Come Along Clamp |
| Item No. | 13221-13229A |
| Brand | Suntech |
|---|---|
| Max.Open | 14-48mm |
| Transmission Line Type | Stringing Tools And Accessories |
| Weight | 1-18KG |
| Product Name | Aluminum Alloy Conductor Gripper LGJ25-LGJ1120 Max.48mm |
| Name | Power Capstan Winch |
|---|---|
| Model | Petrol Or Diesel |
| Usage | Pulling |
| Application | Construction Site |
| Capacity | 80KN |