| Size | 660X110mm |
|---|---|
| Rated Load | 20KN |
| Name | OPGW CABLE BLOCK |
| Weight | 26KG |
| Type | STRINGING PULLEY |
| Material | Insulated Hoisting Tackle |
|---|---|
| Model | Construction Works |
| Rated Load | 10-50KN |
| Application | Hoist Lifting Block |
| Weight | 1.8-7.3kg |
| Name | Earth Wire Stringing Block |
|---|---|
| Applicable Steel Strand | GJ35-GJ150 |
| Rated Load | 5-20KN |
| Item | 10331-10344 |
| Sheave Size | 120*50mm,150*32mm,165*50mm,200*60mm |
| Name | Stringing Block |
|---|---|
| Type | OPGW Cable Stringing Block |
| Sheave Size | Dia 660 X 100mm |
| Rated Load | 20KN |
| Usage | Construction Works |
| Application | Construction Works |
|---|---|
| Material | Aluminum And Nylon |
| Name | Grounding Stringing Block |
| Applicable Conductor | Conductor Or Steel Wire Rope Dia 6-28 |
| Bottom Diameter | Dia 60-75 |
| Material | Nylon Roller Or Aluminum Roller |
|---|---|
| Rated Load | 20KN |
| Max Cable Diameter | 180mm Or Customized |
| Carrier Roller Dia | 60mm |
| Number Of Carrier Roller | 4-8 |
| Model | SHDN660X100 |
|---|---|
| Frame | Galvanized Steel |
| Bundles | 2 Or 4 Lines |
| Application | Overhead Line Work |
| Warranty | One Year |
| Sheave Material | Aluminum |
|---|---|
| Model | SHD |
| Rated Load | 5-20KN |
| Sheave | Single |
| Weight | 1.5-15KG |
| Name | SHDN Stringing Block |
|---|---|
| Size | 750X110mm |
| Load Capacity | 20KN-190KN |
| Trade Terms | FOB,CIF,CFR,EXW |
| Material | MC Nylon Sheave |
| Product Name | Nylon Sheave Pulley Blocks |
|---|---|
| Item | Nylon Pulley |
| Type | Open Type |
| Number | 1 |
| Capacity | 10KN |