| Technics | Welding |
|---|---|
| Type | Single Wheel With Opening Hook |
| Rated Load | 10KN-200KN |
| MAX.Rope Diameter | 18.5mm |
| Packaging Details | Wooden box |
| Item | Cable Pulling Pulley |
|---|---|
| Feature | Light Weight |
| Strength | 1T,2T,3T,5T,8T,10T,15T |
| Wheel | 1,2,3,4 |
| Rated Load | 80KN |
| Weight | 3.4kg |
|---|---|
| Rated Load | 30KN |
| Material | Steel |
| Application | Erecting Device |
| Usage | Pole Or Device Or Line |
| Materials | Aluminum Or Nylon |
|---|---|
| Name | Stringing Blocks |
| Apply | Constructure Works |
| Use | Pulling Conductor |
| Weight | 25kg |
| Application | Electric Power Construction |
|---|---|
| Type | Steel Sheave, Hoisting Tackle |
| Material | Steel |
| Product Name | Hoisting Block With Steel Sheave |
| Rated Load | 10-200KN |
| Name | Hoisting Point Block |
|---|---|
| Model | QHD-50 |
| Rated Load | 50-80KN |
| Sheave Diameter | 160-190mm |
| Sheave Width | 36-42mm |
| Name | Four Sheave Combined Block |
|---|---|
| Model | SHZHD10 |
| Rated Load | 10KN |
| Bend Radius | R570 |
| Weight | 23.5KG |
| Name | Hoisting Tackle |
|---|---|
| Model | QHN1x1 |
| Sheave | 1-4 |
| Rated Load | 10-100KN |
| Max Rope Diameter | 7.7-20mm |
| Name | Double Sheave Block For Changing Line |
|---|---|
| Model | SH2-OPGW1 |
| Rated Load | 2KN |
| Weight | 2.4KG |
| Packaging Details | Plywood Case |
| Name | Hoisting Block |
|---|---|
| Sheave Number | 1 |
| Model | QH8-1K |
| Using | Lifting |
| Load Rated | 1T-20T |