| Name | Cable Pulling Winch |
|---|---|
| Rotation Direction | Corotation |
| Rotational Speed | 6.5RPM |
| Application | Power Transmission |
| Tractive Force | 5Ton |
| Name | 5000 Lb Weld-on Tubular Mount Side Wind Trailer Tongue Jack |
|---|---|
| Capacity | 5000lbs |
| Lift | 10" |
| Type | Side Wind |
| Usage | Agriculture |
| Rated Load | 5Ton Capacity |
|---|---|
| Item | Cable Powered Winch |
| Power | Diesel Or Petrol |
| Usage | Overhead Line |
| Drive | Belt Drive Or Shaft Drive |
| Model | XFSJ-20 |
|---|---|
| Voltage | 220v/380v |
| Phase | One Or Three |
| Usage | Pulling Rope |
| Application | Transmission Line |
| (RPM)rotational Speed | 7 |
|---|---|
| (M/MIN)Traction Speed | 4 |
| (T)Tractive Force | 8 |
| (KW)Power | 9.6 |
| Packaging Details | Wooden box |
| Model | SLX-1-SL250Y |
|---|---|
| Item No. | 17121-17130 |
| Rated Load | 5-250KN |
| Weight | 0.2-8KG |
| Main Dia | 8-30mm |
| Name | Multiple Fission Conductor Lifter |
|---|---|
| Item No. | 19112-19119B |
| Model | ST25-2 |
| Rated Load | 2x12-8x40 |
| Hook Slot Length | 60-160 |
| Name | Multiple Fission Conductor Lifter |
|---|---|
| Item No. | 19112-19119B |
| Model | ST25-2 |
| Rated Load | 2x12 |
| Hook Slot Length | 60-160 |
| Name | Anti-Twisting Braided Steel Rope |
|---|---|
| Item No. | 18117-18156 |
| Structure | 12 Strand/18 Strand |
| Diameter | 9-42mm |
| Breaking Force | >54->817KN |
| Model | JJQ-5B 9HP Gasoline Engine |
|---|---|
| Engine | Honda, Yamaha |
| Power | 6.6kw |
| Gear Box | 6 Speed |
| Weight | 138kgs |