| Product Name | Aluminium Alloy Chain Hoist |
|---|---|
| Capacity | 7.5-90KN |
| Weight | 4.7-24KG |
| Material | Aluminium Alloy Steel |
| Type | Moveable |
| Item No. | 19112-19119B |
|---|---|
| Model | ST25-2-ST320-8 |
| Rated Load | 2x12-8x40 |
| Hook Slot Length | 60-160 |
| Weight | 13-160KG |
| Name | Hydraulic Conductor Reel Stands |
|---|---|
| Item No. | 15151 |
| Model | SIPZ-5H |
| Max Speed | 45rpm |
| Weight | 270-350KG |
| Name | Manual Chain Hoist |
|---|---|
| Item No. | 14282-14351 |
| Rated Load | 5-200KN |
| Minimum Distance Between Hooks | 280-1040mm |
| Standard Lifting Height | 3M |
| Name | Hoisting Tackle Both Side Opening With Dual-Sheave |
|---|---|
| Item No. | 11281-11284 |
| Model | QHS2-3 |
| Rated Load | 30-100KN |
| Rope Diameter | <11-<18.5mm |
| Name | Hoisting Belt |
|---|---|
| Type | Double Ring And Flat |
| Type | Ring And Flexible |
| Packaging Details | Plywood Case |
| Delivery Time | 3-5days |
| Material | Nylon Rope |
|---|---|
| Product Name | Nylon Insulated Fiber Rope |
| Application | Hydraulic Puller Pulling |
| Diameter | 2-18mm |
| Feature | High Strength |
| Name | High Strength Shackle |
|---|---|
| Item No. | 17131-17139 |
| Model | GXK-1-GXK-30 |
| Rated Load | 10-300KN |
| Weight | 1.15-7.5KG |
| Capacity | 1800lbs(800kg) |
|---|---|
| Power Source | Hand |
| Application | Boat |
| Material | Steel A3 Or Stainless Steel |
| Gear Ratio | 5:1 |
| Model | VS250 |
|---|---|
| Power Source | Hand |
| Application | Auto |
| Capacity | 550lbs 250kg |
| Product Name | 550lbs Worm Gear Winch |