| Tractive Force | 3T |
|---|---|
| Power(KW) | 4.04 |
| Outline Size(MM) | 840x450x500 |
| Weight(KG) | 82 |
| Material | Steel |
| Rated Load | 50-80KN |
|---|---|
| Sheave Diameter | 160-190mm |
| Weight | 8-12KG |
| Sheave Width | 36-42mm |
| Packaging Details | Exported Box and carton |
| Name | Ratchet Lever Hoist |
|---|---|
| Item No. | 14171A-14174A |
| Model | SJJS-1A-SJJS-4A |
| Rated Load | 10-40KN |
| Weight | 2-6.3KG |
| Type | Tighteners |
|---|---|
| Feature | Tightening |
| Material | Steel |
| Product Name | Insulated Tightener |
| Packaging Details | Wooden box |
| Name | Hoisting Tackle |
|---|---|
| Model | QH1x1 |
| Sheave | 1-4 |
| Rated Load | 10-200KN |
| Max Rope Diameter | 7.7-18.5mm |
| Name | 60mm Caravan Jockey Wheel Jack For Boat Trailers |
|---|---|
| Outer Tube | 60mm |
| Size Of Wheels | 220mm X 65 Mm / 200mm X60mm |
| Tyre | Steel Rim , Solid |
| Lifting | 250mm / 200mm |
| Name | Wire Rope Handle Hoist |
|---|---|
| Item No. | 14183-14186 |
| Model | HSS408 |
| Rated Lifting/Pulling | 8-54KN |
| Once Journey | >40 |
| Type | Electrical Equipment |
|---|---|
| Model | LK1 |
| State | New |
| Origin | China |
| Packaging Details | Wooden box |
| Feature | Forged Of High Strength Aluminum Alloy With Small Size And Light Weight |
|---|---|
| Quick Information | Aluminum Alloy Conductor Gripper, Two Types With Hook, Apply For LGJ300-400 Conductor, Max Open 32mm, Donghuan Brand, Transmission Line Stringing Tools And Accessories |
| Product Name | Small Size And Light Weight Conductor Stringing Tools For Power Line Sag Adjustment |
| Weight | 1-18KG |
| Warranty | 1 Year |
| Sheave Material | Aluminum Or Nylon |
|---|---|
| Model | SHDN |
| Rated Load | 10KN |
| Type | Hook And Clevis |
| Weight | 2.4kg |