| Power Source | Hand |
|---|---|
| Model | GR1000 |
| Capacity | 1000kg 2200lbs |
| Product Name | 2200lbs Worm Gear Hand Winch |
| Weight | 38kg |
| Material | Nylon |
|---|---|
| Brand | Suntech |
| Performance | Wear Reisistance, Durable, Corrosion Resistant,self -lubricating |
| Package | Carton Box Or As Client's Requirement |
| Packaging Details | Exported Wooden Boxes |
| Name | Ground Anchor |
|---|---|
| Material | Steel |
| Capacity | 5T |
| Color | Red Or Others |
| Valid Length | 1.8m |
| Name | Hoist Tackle(Casting Steel Sheave) |
|---|---|
| Item No. | 11181-11248 |
| Model | QH1x1-QH20-4 |
| Sheave | 1/2/3/4 |
| Rated Load | 10-200KN |
| System Of Measurement | Metric |
|---|---|
| Metrial | Steel |
| Capacity | 5T |
| Diameter | 300mm |
| Type | Heave Duty Anchor |
| Item No. | 13141 |
|---|---|
| Model | SKDS-1 |
| Rated Load | 10KN |
| Weight | 2.6KG |
| Warranty | 1 Year |
| Certification | ISO |
|---|---|
| Item | Lifting Block |
| Type | Conductor Lifting |
| Material | Iron |
| Warranty | 1 Year |
| Name | Lifting Block |
|---|---|
| Feature | Heavy Duty |
| Type | Open Type Or Others |
| Material | Steel |
| Load Rated | 100KN |
| Features | Hook Type, 1,2,3 Sheaves |
|---|---|
| Type | Pulley Block |
| Application | Line Construction |
| Rated Load | 20KN |
| Weight | Light |
| Material | Insulated Hoisting Tackle |
|---|---|
| Model | Construction Works |
| Rated Load | 10-50KN |
| Application | Hoist Lifting Block |
| Weight | 1.8-7.3kg |