| Capacity | 545kg |
|---|---|
| Gear Ratio | 4.1:1 |
| Usage | Boat Trailer Winch , Lifting Air Conditioner |
| Surface Treatment | Zinc Plated,Black Power Or Customized |
| Power Source | Hand Source |
| Capacity | 2000lb(900kg) |
|---|---|
| Gear Ratio | 4:1/8:1 |
| Application | Trailer Winch,For Lifting Air Conditoner,etc |
| Power Source | Hand Power |
| Surface Treatment | Black Power Plated Or Customized |
| Capacity | 2600LBS |
|---|---|
| Power Source | Hand Source |
| Application | Lifting |
| Material | Steel A3 Or Stainless Steel |
| Gear Ratio | 10:1 |
| Capacity | 600lbs(272kg) |
|---|---|
| Power Source | Hand |
| Application | Boat Trailer Or Lifting |
| Gear Ratio | 3:1 |
| Material | Steel A3 |
| Capacity | 2200lbs |
|---|---|
| Power Source | Manual Hand |
| Application | Trailer And Boat Or Lifting |
| Surface Treatment | Dacromet Coating |
| Gear Ratio | 10:1 , 5:1 And 1:1 |
| Product Name | Cable Pulling Rollers |
|---|---|
| Type | Belt Type Stringing Blocks |
| Application | Transmission Line |
| Material | Iron With Zinc Plated |
| Tube Diameter | 80-150mm |
| Rotational Speed | 5 |
|---|---|
| Power | 9.6KW |
| Outline Size | 1050mmx550mmx220mm |
| Weight | 168kg |
| Usage | Cable Pulling Machine |
| Name | Cable Winch Puller |
|---|---|
| Power | 4.04KW |
| Rotational Speed | 9RPM |
| Traction Speed | 4M/MIN |
| Tractive Force | 4Ton |
| Name | Manual Chain Hoist |
|---|---|
| Item No. | 14282-14351 |
| Rated Load | 5-200KN |
| Standard Lifting Height | 3M |
| Weight | 10-193KG |
| Product Name | Stringing Equipment Steel Wire Rope Manual Chain Hoist |
|---|---|
| Usage | Tight Line |
| Conductor Type | Hoist |
| Sling Type | Hand |
| Material | Steel |