| Model | SHC100C |
|---|---|
| Tube Dia | 100mm |
| Using | Protecting Cable |
| Apply | Underground Site |
| Weight | 20KG |
| Product Name | Anti Twist Braid Rope |
|---|---|
| Strands | 12,18mm |
| Type | Steel Rope |
| Advantage | Galvanized Teatment |
| Feature | Breaking Load High |
| Name | Aluminum Cable Pulling Pulley Block |
|---|---|
| Material | Nylon,Aluminum Alloy |
| Application | Transmission Line Works |
| Product Name | Ground Cable Roller Straight Type |
| Performance | Durable, Corrosion Resistant |
| Name | Optical Cable Traction Equipment |
|---|---|
| Item No. | 21108 |
| Model | GLQYS |
| Maximum Diameter | 50mm |
| Traction Force | >2KN |
| Name | Hydraulic Conductor Reel Stands |
|---|---|
| Item No. | 15151 |
| Model | SIPZ-5H |
| Max Speed | 45rpm |
| Weight | 270-350KG |
| Name | Cable Blower Set |
|---|---|
| Model | CLJ60S |
| Maximum Transportation Force | 700N |
| Weight | 125KG |
| Packaging Details | Plywood Case |
| Product Name | Wire Rope Pulling Conductor Cable Mesh Socks Joint |
|---|---|
| Item | 17161-17181 |
| Usage | Joints |
| Rated Load | 8-80kn |
| Applicable Conductor | ACSR 70-1120 |
| Material | Steel, Chrome Vanadium |
|---|---|
| Handle Material | Insulating Resin |
| Jaw Surface | Smooth |
| Product Name | Hydraulic Crimping Pilers |
| Crimping Force | 120KN |
| Name | Hook Type Grounding Block |
|---|---|
| Item No. | 12111-12112 |
| Bottom Diameter | 60/75mm |
| Sheave Material | Aluminum Alloy/ Steel |
| Weight | 4.5/5KG |
| Name | Cable Winch Trailer |
|---|---|
| Type | Diesel Engine Powered |
| Power | 9HP |
| Traction Speed | 3600 M/MIN |
| Drum Bottom Of Groove Diamete | Φ230 |