| Name | Guide Bellmouth Lockable Multiple Roller |
|---|---|
| Type | Cable Pulling Roller |
| Wheel Material | Aluminum Or Nylon |
| Usage | Cable Pulling |
| Warranty | One Year |
| Type | Wire Rope Clip |
|---|---|
| Process | Drilling-Vibration Polishing |
| Material | Copper |
| Usage | Power Transmission, Power Distribution, Power Station |
| Packaging Details | Exported Box and carton |
| Name | Framed Cable Roller |
|---|---|
| Material | Nylon Roller Or Aluminum Roller |
| Application | Construction Site |
| Model | SHD4K180 |
| Rated Load | 20KN |
| Model No. | SA-YQ90 |
|---|---|
| Maximum Pulling Speed (km/h) | 5 |
| Engine Power/Speed(kw/Rpm) | 121/2500 |
| Product Name | Hydraulic Puller |
| Specification | Weight 4500KGS |
| Name | Cable Pulling Winch |
|---|---|
| Model | 3T Winch |
| Usage | Pulling Hoisting |
| Pulling Force | Fast 1.8T |
| Application | Construction Work |
| Structure | Middle Steel Wheel,Others Nylon |
|---|---|
| Type | Overhead Cable Stringing Blocks |
| Outdiameter | 508x100mm Or 508x75mm |
| Material Of Sheaves | Nylon,Steel Or Aluminum Alloy |
| Capacity | 60KN |
| Name | Cable Conveyer |
|---|---|
| Item No. | 21102-21105 |
| Model | DCS-5-DCS-110 |
| Power | 380KV |
| Pull Force | 5-8KN |
| Structure | Single-stage Pump |
|---|---|
| Application | Oil |
| Pressure | High Pressure |
| Usage | Power Construction |
| Fuel | Gasoline,Diesel Or Electric |
| Name | Split Lock Cable Roller |
|---|---|
| Roller Material | Nylon |
| Tube Diameter | 80mm |
| Application | Cable Pulling |
| Weight(kg) | 4.3 |
| Name | Cable Laying Tools Orifice Type Cable Protection Roller Cable Pulley |
|---|---|
| Application | Cable Protection |
| Weight | 6.7kg |
| Wheel | Nylon |
| Type | Bellmouth Roller |