| Model | SKJL-1 |
|---|---|
| Rated Load | 10-30KN |
| Max.Open | 15-39mm |
| Weight | 1.4-5KG |
| Warranty | 1 Year |
| Name | Straight Line Roller |
|---|---|
| Material | Nylon, Aluminum Alloy |
| Frame | Steel Pipe |
| Capacity | 10KN |
| Type | Cable Ground Roller |
| Name | 10KN Aluminum Wire Pulling Rollers , One Way Structure Cable Pulling Roller |
|---|---|
| Material | Aluminum,nylon For Choice |
| Application | Trench Cable Roller |
| Rated Load | 1T |
| Warranty | One Year |
| Name | Cable Roller Guide |
|---|---|
| Size | 160x230mm |
| Material | Aluminum Wheel |
| Weight | 13KG |
| Cable Dia | Less Than 200mm |
| Product Name | Cable Mesh Sock Grip |
|---|---|
| Suit | OPGW, ADSS |
| Load | 15kn |
| Model | SLE |
| Length | 1.4m |
| Product Name | Corner Cable Roller |
|---|---|
| Type | Tri-sheave Corner Cable Roller |
| Application | Construction Works |
| Usage | Suitable For Cable Corner Passing |
| Size | 0-200mm |
| Material | Nylon,Steel |
|---|---|
| Type | Round Belt, Cable Pithead Roller |
| Applicable Cable Diameter | Less Than 80-160 |
| Name | Pithead Cable Roler |
| Application | Cable Laying Roller |
| Used | Pulling Cables |
|---|---|
| Name | Cable Pulling Winch |
| Application | Power Construction |
| Power | Diesel Engine |
| Type | Belt Drive Or Shaft Drive |
| Product Name | Piercing Tool Uses To Pierce Cable Before Cutting Off Cable Wire |
|---|---|
| Power Source | Handle Cutting |
| Application | Protection, Ensure Safety Of Operator |
| Type | Piercing Tool |
| Usage | Cutting |
| Item | Plate Type Electric Cable Pulley Wheels |
|---|---|
| Size | 140*160 /160*165 |
| Weight | 4 - 5.1kg |
| Rated Load | 12 / 15 |
| Applicable Range Of Cable(mm) | Less Than 150 |