| Product Name | Ground Roller |
|---|---|
| Material | Nylon, Aluminum To Choose Too |
| Wheels | 3 |
| Using | Cable Pulling |
| Load | 10kn |
| Name | Cable Ground Roller |
|---|---|
| Roller | Nylon Oraluminum Alloy |
| Feature | Bell Mounth Lockable |
| Tube Dia | 80-200mm |
| Weight | 3.3-12kg |
| Material | Nylon And Steel |
|---|---|
| Roller | Three Or Six To Choose |
| Name | Pithead Roller |
| Max Cable | 100mm Dia |
| Using | Protect Conductor |
| Material | Aluminum Wheel |
|---|---|
| Type | Cable Installation Machine Cable Tools Pithead Cable Roller |
| Application | Cable Laying Roller |
| Using | Ground Cable Pulling |
| Weight | 7.2kg-10.5kg |
| Usage | Ground Cable Pulling |
|---|---|
| Name | Hold On Cable Roller |
| Model | DR1 |
| Length | 1m |
| Weight | 14kg |
| Size | 660X110mm |
|---|---|
| Rated Load | 20KN |
| Name | OPGW CABLE BLOCK |
| Weight | 26KG |
| Type | STRINGING PULLEY |
| Product Name | Conductor Power Wire Cutter |
|---|---|
| Item | 16241-16244 |
| Type | Cutter Cables |
| Usage | Transmission Line |
| Application | Construction Works |
| Product Name | Cable Wire Stripper |
|---|---|
| Item | 21481-21452 |
| Usage | Strip The Insulation Layer Of Insulated Conductor |
| Application | It Will Not Damage The Insulation Layer |
| Type | Stipping |
| Electric Motor | 3KW Or 4KW |
|---|---|
| Name | Cable Pulling Winch |
| Application | Power Construction |
| Power | Electric Engine 220V / 380V |
| Drive | Belt Drive |
| Name | Cable Winch Puller |
|---|---|
| Power | 4.04KW |
| Rotational Speed | 9RPM |
| Traction Speed | 4M/MIN |
| Tractive Force | 4Ton |