| Type | Belt Type, Cable Roller |
|---|---|
| Outline Size | 128X65X365mm |
| Material | Aluminum And Nylon, Aluminum Steel |
| Name | Double Sheave Block |
| Usage | Construction Works |
| Item | Optical Cable Grip |
|---|---|
| Suitable OPGW | 11-15mm |
| Weight | 5.6kg |
| Rated Load | 16KN |
| Application | OPGW Site |
| Item No. | 17141 |
|---|---|
| Model | SLE-1 |
| Applicable Cable Diameter | 7-11mm |
| Rated Load | 10KN |
| Length | 1.4M |
| Type | Three Wheel |
|---|---|
| Material | Aluminum Wheel With Neoprene Lined |
| Name | Stringing Blocks With Neoprene Lined |
| Usage | Cable Transmission Line |
| Feature | Nylon Or Aluminum Rubber |
| Item No. | 20101-20104 |
|---|---|
| Cable Diameter | 8-20mm |
| Rated Load | 16-45KN |
| Weight | 3.8-5.6KG |
| Warranty | 1 Year |
| Name | Aluminum Conductor Pulley |
|---|---|
| Material | Steel Wheel,nylon |
| Model | SHDN660 SHSQN750 SHSQN822 SHWQN916 |
| Inner Size | 408,560, 640, 710, 800 Mm |
| Outside Dia | 508,660,750, 822, 916 Mm |
| Name | Grounding Roller Stringing Block |
|---|---|
| Model | SHDN508D |
| Sheave | 1-5 |
| Warranty | 1 Year |
| Packaging Details | Plywood Case |
| Material | MC Nylon Sheave |
|---|---|
| Type | Stringing Equipment |
| Name | Single Sheave Stringing Blocks |
| Rated Load | 20KN |
| Weight | 9.5KG |
| Material | Aluminum |
|---|---|
| Rated Load | 5-20kn |
| Sheave | One |
| Weight | 1.5-15kg |
| Warranty | One Year |
| Sheave Material | Aluminum |
|---|---|
| Model | SHD |
| Rated Load | 5-20KN |
| Sheave | Single |
| Weight | 1.5-15KG |