| Product Name | Opgw Nylon Stringing Pulley |
|---|---|
| Application | Power Transmission Line |
| Capacity | 20KN |
| Model | OPGW Stringing Block |
| Site | Power Construction |
| Size | 660X110mm |
|---|---|
| Rated Load | 20KN |
| Name | OPGW CABLE BLOCK |
| Weight | 26KG |
| Type | STRINGING PULLEY |
| Sheave Material | Nylon,Aluminum For Option |
|---|---|
| Model | SHD120X30 |
| Rated Load | 5KN |
| Conductor Size | LGJ25-70 |
| Weight | 1.5KG |
| Frame | Bridge Roller |
|---|---|
| Weight | 4.8kg |
| Rated Load | 12kn |
| Range | <=150mm |
| Size | 160*165mm |
| Description | Stringing Pulley Block |
|---|---|
| Sheaves Diameter | 660mm |
| Inner Sheaves Diameter | 560mm |
| Conductor Dia | Max 30mm |
| Capacity | 20KN-60KN |
| Application | Stringing Tools Hosting Blocks |
|---|---|
| Item | 11101 |
| Type | Pulling Conductors |
| Sheave Number | One |
| Capacity | 1 Ton |
| Name | Dual Use Stringing Block |
|---|---|
| Item | 10291,10292 |
| Performance | Skyward Purpose Stringing Block |
| Usage | Transmission Line |
| Rated Load | 20KN |
| Material | Insulated Hoisting Tackle |
|---|---|
| Type | Tranmission Line |
| Rated Load | 10-50KN |
| Application | Hoist Lifting Block |
| Weight | 1.8-7.3kg |
| Material | Insulated Hoisting Tackle |
|---|---|
| Model | Construction Works |
| Rated Load | 10-50KN |
| Application | Hoist Lifting Block |
| Weight | 1.8-7.3kg |
| Material | Nylon,Steel |
|---|---|
| Type | Round Belt, Stringing Block |
| Tube Diameter | 80-200mm |
| Usage | Protection Roller |
| Name | Cable Protection Roller |