| Product Name | Corner Cable Roller |
|---|---|
| Type | Tri-sheave Corner Cable Roller |
| Application | Construction Works |
| Usage | Suitable For Cable Corner Passing |
| Size | 0-200mm |
| Material | Aluminum Or Nylon Sheave |
|---|---|
| Sheave | MC Nylon Sheave |
| Suitable For | ACSR 630 |
| Name | Stringing Pulley Block |
| Warranty | One Year |
| Material | MC Nylon Sheaves |
|---|---|
| Type | Stringing Pulley Blocks |
| Performance | Construction Works |
| Package | Wooden Packing, Steel Frame |
| Applicable Conductor Diameter | LGJ400 |
| Type | Gounding Roller Stringing Block |
|---|---|
| Application | Transmission Line Stringing Block |
| Material | Aluminum,Nylon Sheaves |
| Name | String Block With Grounding Roller |
| Diameter Sheaves | Dia 508,660,822,916.1040,1160mm |
| Roated Load | 10KN |
|---|---|
| Material | Nylon Sheave |
| Item | 21231-21234 |
| Name | Cable Turning Roller |
| Model | SHZL1 |
| Name | SHDN Conductor Stringing Blocks |
|---|---|
| Material | MC Nylon Sheave And Steel Support |
| Load Capacity | 40KN,60KN Or Customized |
| Model | SHDN |
| Usage | For Conductors |
| Product Name | Corner Cable Roller |
|---|---|
| Type | Tri-sheave Corner Cable Roller |
| Application | Transmission Line |
| Rated Load | 10KN |
| Size | Max 150mm |
| Material | MC Nylon |
|---|---|
| Name | Cable Roller Guide |
| Apply | For Power Construction |
| Sizes | Customized |
| Parts | Bearings |
| Name | Aerial Helicopter Stringing Blocks |
|---|---|
| Material | MC Nylon Sheave |
| Size | 508,660 Or Customized |
| Trade Terms | FOB,CIF,CFR,EXW |
| Application | For Helicopter |
| Name | Aluminum Cable Pulling Pulley Block |
|---|---|
| Material | Nylon,Aluminum Alloy |
| Application | Transmission Line Works |
| Product Name | Ground Cable Roller Straight Type |
| Performance | Durable, Corrosion Resistant |