| Nylon Material | Aluminum And Nylon |
|---|---|
| Item | 10171-10199 |
| Usage | ACSR Conductor |
| Applicable Conductor ACSR | LGJ25-500 |
| Type | Single Sheave Stringing Blocks |
| Number | Five Or Customize |
|---|---|
| Sheaves | MC Nylon Or Steel Wheels |
| Usage | Stringing Line |
| Model | SHDN822 |
| Type | Stringing Blocks |
| Sheave Diameter | Φ160*165 |
|---|---|
| Name | Trench Roller |
| APPLICABLE CABLE(MM) | <=150mm |
| Weight | 4.5kg |
| Rated Load | 12kn |
| Sheave Material | Aluminum |
|---|---|
| Model | SHD |
| Rated Load | 5-20KN |
| Sheave | Single |
| Weight | 1.5-15KG |
| Name | Cable Window Roller |
|---|---|
| Type | Stringing Pulley Block |
| Material | Nylon And Alloy |
| Usage | Transmission Line |
| Weight | 20-25kg |
| Model | SHDN660X100 |
|---|---|
| Frame | Galvanized Steel |
| Bundles | 2 Or 4 Lines |
| Application | Overhead Line Work |
| Warranty | One Year |
| Material | Nylon |
|---|---|
| Brand | Suntech |
| Performance | Wear Reisistance, Durable, Corrosion Resistant,self -lubricating |
| Package | Carton Box Or As Client's Requirement |
| Packaging Details | Exported Wooden Boxes |
| Model | 660mm |
|---|---|
| Sheaves | 1,3,5,7, |
| Material | MC Nylon Sheave And Steel Support |
| Application | Telecom Site Construction |
| Terms | FOB,CIF,CFR |
| Feature | Cast Sheave Middle |
|---|---|
| Model | SHDN660 |
| Material | Nylon Sheave, Or Aluminum |
| Sheave | 1,3,5 |
| Size | 508*100mm,660*100mm |
| Model | 660mm |
|---|---|
| Sheaves | 1,3,5,7,9 |
| Material | MC Nylon Sheave And Steel Support |
| Application | Telecom Site Construction |
| Terms | FOB,CIF,CFR |