| Sheaves Width | 36-56mm |
|---|---|
| Material | Aluminum,nylon |
| Sheave Diameter | 140-180mm |
| Rated Load | 30-80kn |
| Packaging Details | Standard export package or as your requirement |
| Model | JJM5Q JJM3C |
|---|---|
| Name | Cable Pulling Winch |
| Weight | 190kgs |
| Pulling Force | 50kn |
| Packaging Details | Wooden Exported Case |
| Max Suitable Conductor | LGJ500 |
|---|---|
| Sheave Size | 660X560X100mm |
| Option | 660X560X110mm |
| Capacity | 20kn-60kn |
| Application | Power Line |
| Application | Pulling Acsr |
|---|---|
| Name | Large Diameter Stringing Pulley |
| Size | 822X110mm |
| Sheaves | 1,3,5,7,9 |
| Load Capacity | 30-150kn |
| Model | 508X75mm Conductor Block |
|---|---|
| Name | Single Stringing Blocks |
| Width | 75mm Or 100mm |
| Diameter | Up To 25mm |
| Application | Transmission Line |
| Name | Conductor Stringing Block |
|---|---|
| Outer Diameter | 508mm |
| Inner Diameter | 408mm |
| Width Of Wheels | 75mm Or 100mm |
| Usage | Transmission Line |
| Name | Stringing Blocks |
|---|---|
| Size | 660X100mm |
| Wheel Number | 1,3,5,7 |
| Capacity | 20KN,40KN,60KN |
| Application | Transmission Line |
| Name | Earth Wire Stringing Block |
|---|---|
| Applicable Steel Strand | GJ35-GJ150 |
| Rated Load | 5-20KN |
| Item | 10331-10344 |
| Sheave Size | 120*50mm,150*32mm,165*50mm,200*60mm |
| Material | Aluminum |
|---|---|
| Rated Load | 5-20kn |
| Sheave | One |
| Weight | 1.5-15kg |
| Warranty | One Year |
| Product Name | Earth Wire Gripper |
|---|---|
| Rated Load | 10-30KN |
| Application | Wire Rope Grip |
| Max | 15mm |
| Material | Steel |