| Name | Conductor Block Pulley |
|---|---|
| Material | MC Nylon Sheaves And Aluminum Sheaves |
| Use | For Power Trasmission Line |
| Sheave Numbers | 1,3,5,7 |
| Item | Stringing Blocks |
| Material | Nylon Sheave Or Steel Sheave |
|---|---|
| Type | Aerial Cable Stringing Block |
| Usage | Stringing Blocks |
| Max Applicable Cable | 80-200mm |
| Applicable | Transmission Line |
| Model | JJM5Q JJM3C |
|---|---|
| Name | Cable Pulling Winch |
| Weight | 190kgs |
| Pulling Force | 50kn |
| Packaging Details | Wooden Exported Case |
| Product Name | Running Board For Two Bundle Conductors |
|---|---|
| Application | Line Construction |
| Rated Load(KN) | 80 |
| Applicable Tackle Width Of Wheel | 100,110 |
| Weight | 90 , 100 |
| Name | Hang Conductor Pulley Stringing Blocks |
|---|---|
| Type | Stringing Block |
| Material | Nylon,Aluminum |
| Item | 12181,12182 |
| Sheave | Aluminum Or Nylon |
| Name | Cable Roller |
|---|---|
| Usage | Cable Pulling Tools |
| Material | Aluminum Wheel Or Nylon Wheel |
| Item | Underground Pulling Equipment |
| Max Through | 130-200mm |
| Name | Stringing Pulley Block |
|---|---|
| Sheave Material | MC Nylon |
| Frame | Steel Tube |
| Rated Load | 20KN-100KN |
| Apply | Constructure Site |
| Application | Stringing Block For Pilot |
|---|---|
| Diameter Of Sheaves | Dia 508,660,750,822,916mm |
| Material | Aluminum And Nylon |
| Name | Helicopter Stringing Block |
| Rated Load | 10KN |
| Item | 17261 |
|---|---|
| Diameter Of Sheave | 55mm |
| Material Of Sheaves | Aluminum Or Nylon |
| Conductor Diameter Passing | 25mm |
| Rated Load | 1KN |
| Material | Insulated Plate |
|---|---|
| Type | Hoisting Tackle |
| Name | Insulated Tackle |
| Application | Construction Transmission Line |
| Capacity | 1,2,3,5T |