| Type | Three Wheel |
|---|---|
| Material | Aluminum Wheel With Neoprene Lined |
| Name | Stringing Blocks With Neoprene Lined |
| Usage | Cable Transmission Line |
| Feature | Nylon Or Aluminum Rubber |
| Product Name | Earth Wire Gripper |
|---|---|
| Rated Load | 10-30KN |
| Application | Wire Rope Grip |
| Max | 15mm |
| Material | Steel |
| Name | Guide Bellmouth Lockable Multiple Roller |
|---|---|
| Type | Cable Pulling Roller |
| Wheel Material | Aluminum Or Nylon |
| Usage | Cable Pulling |
| Warranty | One Year |
| Name | Strapping Tool |
|---|---|
| Usage | Packing |
| Material | Stainless Steel Or Steel |
| Color | Galvanized Or Blue |
| Packaging Details | Exported Box and Carton |
| Name | Cable Winch Puller |
|---|---|
| Type | Diesel Engine Powered |
| Feature | High Efficiency |
| Traction Speed | 2600 M/MIN |
| Moderate Speed | 18.9/9.1 M/MIN |
| Material | Aluminum |
|---|---|
| Feature | Aluminum Ladders |
| Structure | Single Straight Or Stretch |
| Frame | Aluminum Frame |
| Application | Power Construction |
| Usage | Ground Cable Pulling |
|---|---|
| Name | Hold On Cable Roller |
| Model | DR1 |
| Length | 1m |
| Weight | 14kg |