| Application | Pulling Acsr |
|---|---|
| Name | Large Diameter Stringing Pulley |
| Size | 822X110mm |
| Sheaves | 1,3,5,7,9 |
| Load Capacity | 30-150kn |
| Trade Term | FOB,CFR,CIF |
|---|---|
| Name | Conductor Stringing Blocks |
| Conductor Diameter | Up To 30mm |
| Material | Nylon Wheels |
| Application | Transmission Line |
| Product Name | Underground Cable Pulling MC Nylon Cable Roller |
|---|---|
| Brand | Suntech Power |
| Application | To Protect Cables |
| Usage | In Site |
| Sizes | Customize |
| Model | 660mm |
|---|---|
| Sheaves | 1,3,5,7, |
| Material | MC Nylon Sheave And Steel Support |
| Application | Telecom Site Construction |
| Terms | FOB,CIF,CFR |
| Material | Aluminum Or Nylon Sheave |
|---|---|
| Sheave | MC Nylon Sheave |
| Suitable For | ACSR 630 |
| Name | Stringing Pulley Block |
| Warranty | One Year |
| Material | MC Nylon Sheave |
|---|---|
| Type | Stringing Equipment |
| Name | Single Sheave Stringing Blocks |
| Rated Load | 20KN |
| Weight | 9.5KG |
| Name | SHDN Conductor Stringing Blocks |
|---|---|
| Material | MC Nylon Sheave And Steel Support |
| Load Capacity | 40KN,60KN Or Customized |
| Model | SHDN |
| Usage | For Conductors |
| Name | 508 Series Stringing Block |
|---|---|
| Item No. | 10101-10108 |
| Model | SHD508 |
| Sheave | 1-5 |
| Rated Load | 20-60KN |
| Sizes | 660mm Diameter |
|---|---|
| Model | SHDN660 |
| Sheaves | 1,3 Or 5 |
| Rated Load | 20-60KN |
| Material | MC Nylon |
| Name | 916mm Stringing Blocks |
|---|---|
| Size | 1040X125mm |
| Material | Nylon |
| Rated Load | 50-200KN |
| Model | SHDN1040,SHSQN1040,SHWQN1040 |