| Material | Insulated Hoisting Tackle |
|---|---|
| Model | Construction Works |
| Rated Load | 10-50KN |
| Application | Hoist Lifting Block |
| Weight | 1.8-7.3kg |
| Material | Insulated Hoisting Tackle |
|---|---|
| Type | Tranmission Line |
| Rated Load | 10-50KN |
| Application | Hoist Lifting Block |
| Weight | 1.8-7.3kg |
| Max Suitable Conductor | LGJ500 |
|---|---|
| Sheave Size | 660X560X100mm |
| Option | 660X560X110mm |
| Capacity | 20kn-60kn |
| Application | Power Line |
| Product Name | Cable Tension Hydraulic Equipment |
|---|---|
| Item | 07181 |
| Max Tension | 2X35/1X70 |
| Dimensions | 4.4X2.1X2.6 |
| Continuous Tension | 2X30/1X60 |
| Item | Plate Type Electric Cable Pulley Wheels |
|---|---|
| Size | 140*160 /160*165 |
| Weight | 4 - 5.1kg |
| Rated Load | 12 / 15 |
| Applicable Range Of Cable(mm) | Less Than 150 |
| Material | Insulated Plate |
|---|---|
| Type | Hoisting Tackle |
| Name | Insulated Tackle |
| Application | Construction Transmission Line |
| Capacity | 1,2,3,5T |
| Product Name | Hydraulic Cable Tensioner |
|---|---|
| Item | 07198,07199 |
| Max Tension | 2X70/1X140 , 2X800/1X160 |
| Usage | Overhead Transmission Line Conductor |
| Dimensions | 5.3x2.3x2.9 |
| Model No. | SA-YZ40A |
|---|---|
| Continuous Tension | 35kn |
| Max Tension | 40kn |
| Bottom Of Groove Diameter | 1200 |
| Transport Package | Carton Box |
| Name | Hydraulic Puller Tensioner |
|---|---|
| Pulling Force | 30KN |
| Max Pulling Speed | 5km/h |
| Max Continual Tension | 25kn |
| Apply | Pulling And Tensioning OPGW |
| Name | Stringing Pulley Block |
|---|---|
| Wheels | Aluminum Or Nylon With Rubber |
| Application | Power Transmission |
| Usage | Constuction Works |
| Sizes | Customized |