| Model | 660mm |
|---|---|
| Sheaves | 1,3,5,7,9 |
| Material | MC Nylon Sheave And Steel Support |
| Application | Telecom Site Construction |
| Terms | FOB,CIF,CFR |
| Name | Bundled Conductor Pulley |
|---|---|
| Sheaves | 1,3,5,7 |
| Material | MC Nylon Sheave |
| Application | Stringing Line |
| Usage | Transmission Line |
| Name | 508 Stringing Blocks |
|---|---|
| Suitable For | Conductor ACSR400 |
| Material | MC Nylon Sheave,rubbered Aluminum Sheave |
| Size | 508*100mm Or Others |
| Rated Load | 60KN |
| Model | SHND 400*80 |
|---|---|
| Usage | Bundled Conductors |
| Approved | ISO |
| Application | Conductor Stringing Tools |
| Sheave Size | Customized |
| Applicable Industrial | Construction Works |
|---|---|
| Type | Opening Hoisting Block, Open,close,hook And Ring Type |
| Material | Aluminum, Aluminum Alloy With MC Nylon Wheel |
| Product Name | Hoisting Block |
| Capacity | 30-100KN |
| Name | Hold Down Wire Block |
|---|---|
| Item No. | 10241-10244C |
| Model | SHy10L-SHY40N |
| Rated Load | 10-40KN |
| Weight | 13-34KG |
| Item | 07011 |
|---|---|
| Max Tension | 40KN |
| Usage | Hydraulic Cable Puller |
| Dimensions | 3500X2000X2300mm |
| Weight | 2500kg |
| Product Name | Pulling Tensioning Conductor |
|---|---|
| Item | 07171 |
| Max Tension | 40KN |
| Dimensions | 3.4X1.8X2.4m |
| Continuous Tension | 35KN |
| Name | Cable Laying Tools Orifice Type Cable Protection Roller Cable Pulley |
|---|---|
| Application | Cable Protection |
| Weight | 6.7kg |
| Wheel | Nylon |
| Type | Bellmouth Roller |
| Weight | 3.3 - 6.7kg |
|---|---|
| Tube Dia(mm) | 80-150mm |
| Condition | New |
| Warranty | One Year |
| Brand | Suntech Power |