| Ordinary Insulator Type | 70 |
|---|---|
| Fixture Center Distance | 350~380 |
| Voltage Class (KV) | 10-35 |
| Screw Stroke (mm) | 220 |
| Rated Load | 30KN |
| Model | SKL-7 |
|---|---|
| Name | Conductor Gripper |
| Apply For | LGJ25-70 |
| Material | Aluminum Alloy |
| Max Open | 14mm |
| Material | Nylon And Steel |
|---|---|
| Roller | Three Or Six To Choose |
| Name | Pithead Roller |
| Max Cable | 100mm Dia |
| Using | Protect Conductor |
| Model | Hand Puller |
|---|---|
| Application | Engineering,Architecture Etc. |
| Capacity | 2ton(2000kg) |
| Type | Assembly Tools |
| Surface Treatment | Zinc Plated |
| Name | Conductor Gripper |
|---|---|
| Advantage | Light Weight |
| Rated Load | 5~20 KN |
| Material | Aluminum |
| Application | Overhead Line |
| Description | Stringing Pulley Block |
|---|---|
| Sheaves Diameter | 660mm |
| Inner Sheaves Diameter | 560mm |
| Conductor Dia | Max 30mm |
| Capacity | 20KN-60KN |
| Model | SKJL-1 |
|---|---|
| Name | Conductor Gripper |
| Rated Load | 10KN |
| Max Open | 15 Mm |
| Weight | 1.4 Kg |
| Material | Aluminum Alloy |
|---|---|
| Type | Come Along Clamp |
| Usage | Conductor Gripper |
| Name | Aluminum Alloy Conductor Gripper |
| Applicable Conductor | LGJ500-630 |
| Outer Diameter Of Sheave | 508mm |
|---|---|
| Inner Diameter Of Sheave | 408mm |
| Material Of Sheaves | Nylon Or Aluminum Alloy |
| Conductor Diameter | Up To 25mm |
| Width Of Sheaves | 75mm Or 100mm |
| Type | Aluminum Sheave Pulley Block |
|---|---|
| Application | Power Construction |
| Name | Hoisting Block With Steel Sheave |
| Capcaity | 10-100KN |
| Weight | 1.8-13.2kg |