| Model | Aluminum Hoisting Block With Nylon Sheave |
|---|---|
| Material | Aluminum Or Nylon |
| Capacity | 10-100KN |
| Max Rope Diameter | 5.7-18.5 Mm |
| Weight | 1.5-13.2kg |
| Item | Optical Cable Grip |
|---|---|
| Suitable OPGW | 11-15mm |
| Weight | 5.6kg |
| Rated Load | 16KN |
| Application | OPGW Site |
| Brand | Suntech |
|---|---|
| Product Category | Come Along Clamp |
| Product Name | Aluminum Alloy Conductor Gripper LGJ25-LGJ1120 Max.48mm |
| Item No. | 13221-13229A |
| Warranty | 1 Year |
| Max Open | 32mm |
|---|---|
| Feature | Forged Of High Strength Aluminum Alloy |
| Brand | Suntech |
| Warranty | 1 Year |
| Product Name | Aluminum Alloy Conductor Gripper LGJ25-LGJ1120 Max.48mm |
| Model | 660mm |
|---|---|
| Sheaves | 1,3,5,7, |
| Material | MC Nylon Sheave And Steel Support |
| Application | Telecom Site Construction |
| Terms | FOB,CIF,CFR |
| Material | Aluminum |
|---|---|
| Feature | Aluminum Ladders |
| Structure | Single Straight Or Stretch |
| Frame | Aluminum Frame |
| Application | Power Construction |
| Item No. | 13221-13229A |
|---|---|
| Model | SKL-7 |
| Rated Load | 7-80KN |
| Applicable Conductor | LGJ25-LGJ1120 |
| Max.Open | 14-48mm |
| Name | Steel Turnbuckle |
|---|---|
| Apply | Tightening Conductor |
| Future | Light Weight |
| Weight | 10kg |
| Warranty | One Year |
| Rated Load | 7-80KN |
|---|---|
| Item No. | 13221-13229A |
| Max.Open | 14-48mm |
| Weight | 1-18KG |
| Warranty | 1 Year |
| Name | 508 Series Stringing Block |
|---|---|
| Item No. | 10101-10108 |
| Model | SHD508 |
| Sheave | 1-5 |
| Rated Load | 20-60KN |