| Name | Hook Type Grounding Block |
|---|---|
| Item No. | 12111-12112 |
| Bottom Diameter | 60/75mm |
| Sheave Material | Aluminum Alloy/ Steel |
| Weight | 4.5/5KG |
| Rated Load | 30KN |
|---|---|
| Model Number | SFJ-30 |
| Name | Wire Winding Machine |
| Pulling Speed | 7.5-28 M/min |
| Weight | 210KG |
| Material | Nylon And Steel |
|---|---|
| Roller | Three Or Six To Choose |
| Name | Pithead Roller |
| Max Cable | 100mm Dia |
| Using | Protect Conductor |
| Name | Rope Gripper |
|---|---|
| Model | SKG70N |
| Weight | 8.5KG |
| Max Diam | 16~18mm |
| Application | Power Transmission |
| Name | Battery Powered Hydraulic Crimping Pliers |
|---|---|
| Item No. | 16209-16209B |
| Model | HT-Z1-HY-Z3 |
| Crimping Force | 60-250KN |
| Stroke | 17-35mm |
| Product Name | Anti Twist Braid Rope |
|---|---|
| Strands | 12,18mm |
| Type | Steel Rope |
| Advantage | Galvanized Teatment |
| Feature | Breaking Load High |
| Name | Block With Grounding Roller |
|---|---|
| Material | MC Nylon Sheave And Steel Support |
| Sheaves | 1,3,5,7,9 |
| Trade Terms | FOB,CIF,CFR,EXW |
| Application | Transmission Line |
| Name | Underground Roller |
|---|---|
| Type | Belt Type Stringing Blocks |
| Application | Transmission Line |
| Material | Iron With Zinc Plated |
| Tube Diameter | 80-150mm |
| Model | SKJL-1 |
|---|---|
| Rated Load | 10-30KN |
| Max.Open | 15-39mm |
| Weight | 1.4-5KG |
| Warranty | 1 Year |
| Type | Bag, TOOL BAG, Tool Bag |
|---|---|
| Color | White, White |
| Material | Canvas |
| Application | Power Construction |
| Structure | Cylindrical |