| Type | Belt Type, High Speed |
|---|---|
| Material | Aluminum,Steel |
| Name | Turning String Block |
| Capacity | 50-300KN |
| Weight | 22-200kg |
| Type | Swerve Skyward Stringing Block |
|---|---|
| Item | 10231-10222 |
| Usage | Conductor Pulling |
| Sheave Material | Nylon Or Aluminum |
| Rated Load | 5-20kn |
| Name | GSP Rope Reel And Stand |
|---|---|
| Item No. | 07125A-07125E |
| Model | 950-1900 |
| Reel Stand Dimension | 950x400x450-1900x570x560mm |
| Weight Reel | 48-110KG |
| Item No. | 15191-15212 |
|---|---|
| Model | SIL-1-SIL-5A |
| Rated Load | 10-50KN |
| Height Adjustment Range | 450-1300 |
| Weight | 22-35KG |
| Material List | Aluimnum Alloy |
|---|---|
| Product Name | OPGW Self Gripping Clamps |
| Diameter | 15-17mm |
| Type | Wire Gripper |
| Weight | 5.6kg |
| Material | Nylon Sheave And Aluminum Sheave |
|---|---|
| Type | Double Sheave Conductor Stringing Block |
| Application | Transmission Line Stringing Blocks |
| Applicable Conductor | LGJ300-500 |
| Rated Load | 25kn |
| Material | Metal, Aluminium Alloy Steel |
|---|---|
| Name | Anti Twist Steel Rope Gripper |
| Type | Steel Rope Gripper |
| Usage | Tightening |
| Weight | 4.6-32.5kg |
| Model | SKG50N |
|---|---|
| Apply | 11-15 Mm Steel Rope |
| Rated Load | 50KN |
| Feature | V Type Grip |
| Weight | 7kg |
| Name | SHDN Stringing Block |
|---|---|
| Size | 750X110mm |
| Load Capacity | 20KN-190KN |
| Trade Terms | FOB,CIF,CFR,EXW |
| Material | MC Nylon Sheave |
| Name | Anti Twist Steel Rope Gripper |
|---|---|
| Item No. | 13155-13158 |
| Rated Load | 50-200KN |
| Applicable Anti Twist Steel Rope | 11-30mm |
| Weight | 7-23.5KG |