| Material | Nylon |
|---|---|
| Brand | Suntech In China |
| Sizes | Customized |
| Item | 10010 To 10060 |
| Model | 80x50 To 1160x130mm |
| Product Name | Auto Clutch Plate-Type Hoist |
|---|---|
| Engine | Electric |
| Voltage | 220V Or 380V |
| Wire Rope | 20m |
| Dimeter Of Wire Rope | 6mm |
| Product Name | Fiberglass Duct Wire Rod Fish Tape For Cable Pulling |
|---|---|
| Item | 21421-21433 |
| Selling Point | Fiberglass Duct Rod Continuous |
| Material | Fiberglass Reinforced Plastic |
| Type | Cable Rod |
| Type | Three Wheel |
|---|---|
| Material | Aluminum Wheel With Neoprene Lined |
| Name | Stringing Blocks With Neoprene Lined |
| Usage | Cable Transmission Line |
| Feature | Nylon Or Aluminum Rubber |
| Item | Optical Cable Grip |
|---|---|
| Suitable OPGW | 11-15mm |
| Weight | 5.6kg |
| Rated Load | 16KN |
| Application | OPGW Site |
| Name | Vertical Type Cable Reel Stand |
|---|---|
| Item No. | 15131-15135 |
| Model | SIW-1-SIW-7A |
| Diameter | 500-1500mm |
| Rated Load | 10-70KN |
| Name | Detachable Type Cable Reel Stand |
|---|---|
| Item No. | 15141-15144 |
| Model | SIPZ3-SIPZ10 |
| Rated Load | 30-100KN |
| Applicable Cable Reel Diameter | 1600-3000mm |
| Product Name | Galvanized Steel Wire Strand |
|---|---|
| Application | Transmission Line |
| Composition | Hexagon With 12 Strands Or 18 Strands |
| Surface Treatment | Galvanized |
| Warranty | One Year |
| NAME | Conductor Mesh Sock |
|---|---|
| ACSR | 70 ~ 1250mm2 |
| Head | One Or Two |
| RATED LOAD | 10 - 120KN |
| MATERIAL | Steel |
| Application | Stringing Block For Pilot |
|---|---|
| Diameter Of Sheaves | Dia 508,660,750,822,916mm |
| Material | Aluminum And Nylon |
| Name | Helicopter Stringing Block |
| Rated Load | 10KN |