| Brand | Suntech |
|---|---|
| Configuration | Adjusting Sag And Tensioning Conductor Wire |
| Item No. | 13221-13229A |
| Transmission Line Type | Stringing Tools And Accessories |
| Product Name | Aluminum Alloy Conductor Gripper LGJ25-LGJ1120 Max.48mm |
| Product Category | Come Along Clamp |
|---|---|
| Configuration | Adjusting Sag And Tensioning Conductor Wire |
| Applicable Conductor | LGJ25-LGJ1120 |
| Feature | Forged Of High Strength Aluminum Alloy |
| Transmission Line Type | Stringing Tools And Accessories |
| Transmission Line Type | Stringing Tools And Accessories |
|---|---|
| Configuration | Adjusting Sag And Tensioning Conductor Wire |
| Warranty | 1 Year |
| Product Category | Come Along Clamp |
| Item No. | 13221-13229A |
| Brand | Suntech |
|---|---|
| Max.Open | 14-48mm |
| Transmission Line Type | Stringing Tools And Accessories |
| Weight | 1-18KG |
| Product Name | Aluminum Alloy Conductor Gripper LGJ25-LGJ1120 Max.48mm |
| Name | Power Capstan Winch |
|---|---|
| Model | Petrol Or Diesel |
| Usage | Pulling |
| Application | Construction Site |
| Capacity | 80KN |
| Name | Straight Line Roller |
|---|---|
| Material | Nylon, Aluminum Alloy |
| Frame | Steel Pipe |
| Capacity | 10KN |
| Type | Cable Ground Roller |
| Name | Single Sheave Stringing Block |
|---|---|
| Item No. | 10171-10199 |
| Model | SHD-120x30 |
| Applicable Conductor ACSR | LGJ25~500 |
| Rated Load | 5-20KN |
| Name | Cable Ground Roller |
|---|---|
| Item No. | 21171-21194 |
| Model | SHL1 |
| Diameter | <150mm |
| Rated Load | 5KN |
| Name | Head Boards For Four BUndle Conductors |
|---|---|
| Item No. | 17231-17239 |
| Model | SZ4A-13 |
| Sheave Width | 100-125mm |
| Weight | 139-150KG |
| Name | Universal Gripper |
|---|---|
| Model | 1000 |
| Rated Load | 10-30KN |
| Weight | 1.3-2.8KG |
| Packaging Details | Plywood Case |