| Name | High Speed Turning Block |
|---|---|
| Item No. | 12141-12143 |
| Model | THZ1-5/8/16/30 |
| Rated Load | 50-300KG |
| Diameter | 308-916mm |
| Name | Head Boards For Three Bundle Conductor |
|---|---|
| Item No. | 17228-17230 |
| Model | SZ3A-10 |
| Rated Load | 100-180KN |
| Weight | 114-142KG |
| Name | High Speed Turning Block |
|---|---|
| Item No. | 12141-12143 |
| Model | THZ1-5-THZ1-30 |
| Rated Load | 50-300KN |
| Sheave Diameter | 308-916 |
| Name | Head Boards For Three Bundle Conductors |
|---|---|
| Item No. | 17228-17230 |
| Model | SZ3A-10 |
| Rated Load | 100-180KN |
| Weight | 114-142KG |
| Function | Tension Stringing |
|---|---|
| Sheath Diameter | 5.5-21mm |
| Total Weight | 642kgs |
| Width | MAX 3100mm |
| Standard Compliance | ISO 2408, ASTM A1023 |
| Features | Hook Type, 1,2,3 Sheaves |
|---|---|
| Type | Pulley Block |
| Application | Line Construction |
| Rated Load | 20KN |
| Weight | Light |
| Bottom Diameter | 50-75mm |
|---|---|
| Max Current | 100A |
| Sheave Meterial | Steel Or Aluminium |
| Weight | 4.5-10kg |
| Packaging Details | Wooden box |