| Name | Optical Cable Traction Equipment |
|---|---|
| Item No. | 21108 |
| Model | GLQYS |
| Maximum Diameter | 50mm |
| Traction Force | >2KN |
| Name | Stringing Pulley Block |
|---|---|
| Sheave | 1,3,5 |
| Application | Stringing Pullely |
| Rated Load | 40KN |
| Material | Nylon Sheave Or Aluminum |
| Outline Size | 760x120x480mm |
|---|---|
| Applicable Industry | Construction Works |
| Bend Radius | R570 |
| Remark | Nylon Sheave |
| Rate Load | 5kn-150kn |
| Name | A-shape Lattice Gin Pole |
|---|---|
| Item No. | 03361-03615 |
| Model | LBR-250-GBR-700 |
| Range | 8-28m |
| Section | 250*250-700*700 |
| Name | Hold-On Roller |
|---|---|
| Item No. | 21291-21294 |
| Model | SHC1000 |
| Length | 1-2M |
| Weight | 14-35.5KG |
| Name | Cable Ground Roller |
|---|---|
| Item No. | 21171-21194 |
| Model | SHL1 |
| Diameter | <150mm |
| Rated Load | 5KN |
| Name | Grounding Roller Stringing Block |
|---|---|
| Item No. | 10301-10318 |
| Model | SHDN508D |
| Sheave | 1/3/5 |
| Packaging Details | Plywood Case |
| Name | Cable Pithead Roller |
|---|---|
| Item No. | 21303-21287 |
| Model | SH130S |
| Rated Load | 10-20KN |
| Diameter | 80-200mm |
| Name | Corner Ground Roller(Tri-Sheave) |
|---|---|
| Item No. | 21223-21224A |
| Model | SHL3-SHL4N |
| Rated Load | 10KN |
| Weight | 9-25KG |
| Material | Nylon Or Aluminum Sheave |
|---|---|
| Item | 10261-10274 |
| Usage | Transmission Line Skyward Stringing Blocks |
| Type | Conductor Stringing Block |
| Sheave Size | 80*50mm,160*40mm,120*58mm |