| Frame | Bridge Roller |
|---|---|
| Weight | 4.8kg |
| Rated Load | 12kn |
| Range | <=150mm |
| Size | 160*165mm |
| Type | Tri- Roller |
|---|---|
| Frame | Steel Tube |
| Material | Aluminum Or Nylon Rollers |
| Name | Coner Cable Roller |
| Apply | Gound Corner Roller |
| Application | Cable Laying |
|---|---|
| Weight(kg) | 4.3~12 |
| Wheel | Aluminum Or Nylon |
| Tube Diameter(mm) | 80-200 |
| Warranty | 1 Year |
| Product Name | Triple Roller |
|---|---|
| Usage | Guilde Cable Pulling |
| Rated Load | 10KN |
| Frame | Steel |
| Sheaves | Nylon Or Aluminum |
| Material | Aluminum Or Nylon |
|---|---|
| Name | Conductor Stringing Block |
| Usage | ACSR Conductor |
| Applicable Conductor ACSR | LGJ25-500 |
| Type | Single Wheel Stringing Blocks |
| Name | Cable Ground Roller |
|---|---|
| Item No. | 21171-21194 |
| Model | SHL1-SHL3GN |
| Rated Load | 5KN |
| Weight | 5.4-8.5KG |
| Item | Cable Roller |
|---|---|
| Apply | Guilde Cable Pulling |
| Type | 3 Rollers |
| Frame | Steel Tube |
| Sheaves | Aluminum |
| Feature | Highly Galvanzied |
|---|---|
| Name | Cable Pulley Roller |
| Using | Cable Laying |
| Structure | Three Roller |
| Apply | Constructure Works |
| Name | Framed Cable Roller |
|---|---|
| Item No. | 21229-21228L |
| Model | SHD4K180 |
| Max. Cable Diameter | 180mm |
| Rated Load | 20KN |
| Type | Guide Roller |
|---|---|
| Wheel | Three Or Six |
| Wheel Material | Nylon Or Aluminum |
| Using | Protecting Cable |
| Frame | Galvanzied |