| Name | Helicopter Stringing Block |
|---|---|
| Model | SHDN508Z |
| Sheave | 1-5 |
| Warranty | 1 Year |
| Packaging Details | Plywood Case |
| Using | Adjustment ,Sagging |
|---|---|
| Rated Load | 80KN |
| Applicable Conductor | ACSR1120 |
| Advantage | Light Weight |
| Certification | ISO |
| Material | Aluminium Alloy Steel |
|---|---|
| Name | Aluminum Ladder Inspection Trolleys |
| Used For | Hanging Insulation Flexible Rope |
| Apply | Inspection Trolley |
| Height X Width | 1000x300mm |
| Symmetrical Stress | Both Sides Of The Symmetrical Stress |
|---|---|
| Uses | Apply To Grip Anti-twisting Steel Rope. |
| Usage | Tightening Pulling |
| License | ISO CE |
| Color | Silver |
| Item | Plate Type Electric Cable Pulley Wheels |
|---|---|
| Size | 140*160 /160*165 |
| Weight | 4 - 5.1kg |
| Rated Load | 12 / 15 |
| Applicable Range Of Cable(mm) | Less Than 150 |
| Product Name | Self Gripping Clamps |
|---|---|
| Structure | Parallel Jaw |
| Applicable Conductor | ACSR150~240 |
| Rate Load | 25KN |
| Warranty | 1 Year |
| Name | Wire Rope Handle Hoist |
|---|---|
| Item No. | 14183-14186 |
| Model | HSS408 |
| Rated Lifting | 8-54KN |
| Once Journey | 20-40mm |
| Material | Aluminum Alloy |
|---|---|
| Rated Load | 7-80KN |
| Application | Power Construction |
| Usage | Tightening |
| Type | Conductor Gripper |
| Transmission Line Type | Stringing Tools And Accessories |
|---|---|
| Configuration | Adjusting Sag And Tensioning Conductor Wire |
| Warranty | 1 Year |
| Product Category | Come Along Clamp |
| Item No. | 13221-13229A |
| Name | Helicopter Conductor Stringing Blocks |
|---|---|
| Model | SHDN660 SHSQN750 SHSQN822 SHWQN916 |
| Material | High Strength Nylon, Lined With Neoprene |
| Diameter | 308,508,660,822,916mm |
| Terms | FOB,CIF,CFR |