| Name | Swerve Skyward Stringing Block |
|---|---|
| Model | SHC |
| Applicable | LGJ25-400 |
| Rated Load | 5-20KN |
| Weight | 1.7-3.8KG |
| Brand | Suntech |
|---|---|
| Product Category | Come Along Clamp |
| Product Name | Aluminum Alloy Conductor Gripper LGJ25-LGJ1120 Max.48mm |
| Item No. | 13221-13229A |
| Warranty | 1 Year |
| Function | Tension Stringing |
|---|---|
| Sheath Diameter | 5.5-21mm |
| Wire Gauge | 9-30mm |
| Usage | For Transmission Line |
| Application | Transmission Line Stringing |
| Name | Hold Down Wire Block |
|---|---|
| Item No. | 10241-10244C |
| Model | SHY10L |
| Rated Load | 10-40KN |
| Weight | 13-34KG |
| Material | Nylon,Steel |
|---|---|
| Type | Pulley Block |
| Application | Stringing,cable Construction |
| Name | Stringing Block |
| Size | 916X110MM |
| Name | Overhead Lines Bicycles |
|---|---|
| Rated Load | Max. 1.5 KN |
| Conductor | Single, 2, 3, 4, 6 |
| Type | Bicycle Or Air Cart |
| Diameter | Max. 160 Mm |
| Name | Hanging Rope Ladder Inspection Trolleys |
|---|---|
| Item No. | 22250B-22250Z1 |
| Model | TR-3A |
| Feature | Single Line/ Horizontal Double Line With Brake |
| Length | 1.2mm |
| Name | Steel Wire Cable |
|---|---|
| Function | Tension Stringing |
| Surface Treatment | Galvanised With Oiled |
| Usage | Construction Site |
| Item | Anti Twist Wire Rope |
| Item | 17261 |
|---|---|
| Diameter Of Sheave | 55mm |
| Material Of Sheaves | Aluminum Or Nylon |
| Conductor Diameter Passing | 25mm |
| Rated Load | 1KN |
| Name | Tandem Sheave Stringing Block |
|---|---|
| Item No. | 10211-10212 |
| Model | SHR-2.5 |
| Rated Load | 25KN |
| Weight | 9.5-11KG |