| Tractive Force | 3T |
|---|---|
| Power(KW) | 4.04 |
| Outline Size(MM) | 840x450x500 |
| Weight(KG) | 82 |
| Material | Steel |
| Electric Motor | 3KW Or 4KW |
|---|---|
| Name | Electric Cable Winch Puller |
| Application | Power Construction |
| Power | Electric Engine 220V / 380V |
| Drive | Belt Drive |
| Name | Diesel Engine Cable Winch Puller |
|---|---|
| Type | Double Drum |
| Power | 9 HP |
| Traction Speed | 3600 M/MIN |
| Moderate Speed | 19.2/11.8 M/MIN |
| Name | Cable Winch Puller |
|---|---|
| Power | 4.04KW |
| Rotational Speed | 9RPM |
| Traction Speed | 4M/MIN |
| Tractive Force | 4Ton |
| Name | Cable Winch Puller |
|---|---|
| Type | Diesel Engine Powered |
| Feature | High Efficiency |
| Traction Speed | 2600 M/MIN |
| Moderate Speed | 18.9/9.1 M/MIN |
| Type | Cable Winch |
|---|---|
| Slow Speed | 5m/min |
| Fast Speed | 11m/min |
| Usage | Transmission Line |
| Engine | Petrol Or Diesel |
| Rotational Speed | 5 |
|---|---|
| Power | 9.6KW |
| Outline Size | 1050mmx550mmx220mm |
| Weight | 168kg |
| Usage | Cable Pulling Machine |
| Pulling Force | 5Ton |
|---|---|
| Product Name | Take Up Winch |
| Application | Transmission Equipment |
| Weight | 180KG |
| Usage | Transmission Line |
| Model | JJQ5 |
|---|---|
| Name | DRUM HOIST WINCH |
| Engine | GAS AND DIESEL |
| Speed | 3600RPM |
| Power | 9HP |
| Name | Powered Winch |
|---|---|
| Power | Petrol And Diesel |
| Feature | Fast Power |
| Used | Power Construction |
| Usage | Transmission Line |