| Name | Optical Cable Traction Equipment |
|---|---|
| Item No. | 21108 |
| Model | GLQYS |
| Maximum Diameter | 50mm |
| Traction Force | >2KN |
| Application | Stringing Tools Hosting Blocks |
|---|---|
| Item | 11101 |
| Type | Pulling Conductors |
| Sheave Number | One |
| Capacity | 1 Ton |
| Name | Hoisting Tackle |
|---|---|
| Model | QH1x1 |
| Sheave | 1-4 |
| Rated Load | 10-200KN |
| Max Rope Diameter | 7.7-18.5mm |
| Name | High Altitude Crimping Tool |
|---|---|
| Item No. | 16215/16211 |
| Model | SYG-100/SYG-150 |
| Maximum Compression | 100-150KN |
| Applicable Conductor | LGJ25-240 |
| Model | Hand Puller |
|---|---|
| Application | Engineering,Architecture Etc. |
| Capacity | 2ton(2000kg) |
| Type | Assembly Tools |
| Surface Treatment | Zinc Plated |
| Name | 12 T Cable Reel Trailer |
|---|---|
| Using | Cable Laying |
| Load | 3 ~ 12T |
| Color | Red , Green , Yellow |
| Size | Customized |