| Product Name | Anti Twisting Braided Steel Rope |
|---|---|
| Structure | 12 And 18 Strand |
| Diameter | 9mm-42mm |
| Breaking Force | 64-172kn |
| Weight | 0.3-4.22 Kg/m |
| Name | Cable Wire Rope |
|---|---|
| Type | Galvanized |
| Application | Transmission Line Stringing |
| Usage | For Transmission Line |
| Diameter | 8-30mm |
| Material | Steel |
|---|---|
| Application | Transmission Line |
| Diameter | 5-32mm |
| Frame | Steel Roll |
| Warranty | One Year |
| Material | Pilot Wire |
|---|---|
| Application | Overhead Line Tranmission |
| Structure | Hexagon With 12 Strands |
| Diameter | 10-30mm |
| Item | Hexagon 12 Strands Galvanized Anti Twisting Steel Wire Rope Pilot Rope |
| Diameter | 24mm |
|---|---|
| Application | Construction |
| Structure | Hexagon With 12 Strands |
| Breaking Load | 360KN |
| Standard Length | 1000m |
| Name | Anti-Twisting Braided Steel Rope |
|---|---|
| Item No. | 18117-18156 |
| Structure | 12 Stand / 18 Stand |
| Diameter | 9-42mm |
| Breaking Force | 54-817 |
| Name | Anti-Twisting Braided Steel Rope |
|---|---|
| Item No. | 18117-18156 |
| Diameter | 9-42mm |
| Breaking Force | >817KN |
| Packaging Details | Plywood Case |
| Item No. | 13101 |
|---|---|
| Model | SKDZ-0.5 |
| Rated Load | 5KN |
| Weight | 2KG |
| Warranty | 1 Year |