| Product Name | Anti Twisting Steel Rope |
|---|---|
| Structure | 12 And 18 Strand |
| Packing | With Reel |
| Breaking Force | 64-172kn |
| Weight | 0.3-4.22 Kg/m |
| Name | Anti Twist Braid Rope |
|---|---|
| STRANDS | 12,18 |
| Surface | Galvanized Teatment |
| Type | Steel Rope |
| Diameter | 9-32mm |
| Material | Galvanized Steel Wire |
|---|---|
| Diameter | 18mm |
| Structure | Hexagon With 12 Strands |
| Length | 1000m In Reel |
| Breaking Force | 210kn |
| Product Name | Galvanized Steel Wire Strand |
|---|---|
| Application | Transmission Line |
| Composition | Hexagon With 12 Strands Or 18 Strands |
| Surface Treatment | Galvanized |
| Warranty | One Year |
| Name | Galvanized Steel Wire Rope |
|---|---|
| Usage | Construction |
| Surface Treatment | Galvanised |
| Material | Steel |
| Item | Anti Twisted Pilot Rope |
| Wire Range | 4mm-32mm |
|---|---|
| Type | Galvanized |
| Structure | Hexagon 12 Strands 18 Strands |
| Material | Galvanized Steel Wire |
| Reel | 1000m/reel |
| Product Name | Anti-twisting Steel Rope |
|---|---|
| Structure | 12 Strands |
| Feature | Six Square |
| Surface | Galvanized |
| Material | Steel |
| Name | Steel Wire Cable |
|---|---|
| Function | Tension Stringing |
| Surface Treatment | Galvanised With Oiled |
| Usage | Construction Site |
| Item | Anti Twist Wire Rope |
| Name | Anti Twist Steel Rope |
|---|---|
| Usage | Construction Stringing |
| Type | Hexagon |
| Material | Steel |
| Frame | Reel |
| Structure | Hexagon With 12 Strands |
|---|---|
| Application | Transmission Line Stringing |
| Surface Treatment | Galvanized |
| Diameter | 9-30mm |
| Item | Anti Twisted Pilot Rope Hexagon With 12 Strands Galvanized |