| Name | Corner Ground Roller Tri-sheave |
|---|---|
| Item No. | 21223-21224A |
| Model | SHL3-SHL4N |
| Diameter | 120-200mm |
| Rated Load | 10KN |
| Material | Nylon Sheave Or Steel Sheave |
|---|---|
| Type | Aerial Cable Stringing Block |
| Usage | Stringing Blocks |
| Max Applicable Cable | 80-200mm |
| Applicable | Transmission Line |
| Length | 530mm |
|---|---|
| Height | 260mm |
| Width | 230mm |
| Material | Aluminum Or Nylon |
| Load | 10kn |
| Material | Nylon Or Aluminum Sheave |
|---|---|
| Item | 10261-10274 |
| Usage | Transmission Line Skyward Stringing Blocks |
| Type | Conductor Stringing Block |
| Sheave Size | 80*50mm,160*40mm,120*58mm |
| Name | Cable Turning Roller |
|---|---|
| Item No. | 21231-21234 |
| Model | SHLZ1 |
| Rated Load | 10KN |
| Structure | One Way/ Two Way |
| Item No. | 17111 |
|---|---|
| Rated Load | 10KN |
| Weight | 0.2KG |
| Warranty | 1 Year |
| Packaging Details | Plywood Case |