| Name | Split Lock Cable Roller |
|---|---|
| Roller Material | Nylon |
| Tube Diameter | 80mm |
| Application | Cable Pulling |
| Weight(kg) | 4.3 |
| Name | Cable Laying Tools Orifice Type Cable Protection Roller Cable Pulley |
|---|---|
| Application | Cable Protection |
| Weight | 6.7kg |
| Wheel | Nylon |
| Type | Bellmouth Roller |
| Model | SHC100C |
|---|---|
| Tube Dia | 100mm |
| Using | Protecting Cable |
| Apply | Underground Site |
| Weight | 20KG |
| Name | Cable Roller |
|---|---|
| Usage | Cable Pulling Tools |
| Material | Aluminum Wheel Or Nylon Wheel |
| Item | Underground Pulling Equipment |
| Max Through | 130-200mm |
| Name | Optical Fiber Cable Tools |
|---|---|
| Curvature Radius | R570 Mm |
| Size | 760 X 120 X 480 Mm |
| Using | To String Cables |
| Type | Cable Pulley Block |
| Product Name | Cable Mesh Sock Grip |
|---|---|
| Suit | OPGW, ADSS |
| Load | 15kn |
| Model | SLE |
| Length | 1.4m |
| Name | Aluminum Cable Pulling Pulley Block |
|---|---|
| Material | Nylon,Aluminum Alloy |
| Application | Transmission Line Works |
| Product Name | Ground Cable Roller Straight Type |
| Performance | Durable, Corrosion Resistant |
| Name | Cable Conveyer |
|---|---|
| Item No. | 21102-21105 |
| Model | DCS-5-DCS-110 |
| Power | 380KV |
| Pull Force | 5-8KN |
| Product Name | Corner Cable Roller |
|---|---|
| Type | Tri-sheave Corner Cable Roller |
| Application | Construction Works |
| Usage | Suitable For Cable Corner Passing |
| Size | 0-200mm |
| Material | Nylon,Steel |
|---|---|
| Type | Cable Roller |
| Tube Diameter | 80-200mm |
| Usage | Stringing Cable Protection Roller |
| Name | Cable Protection Roller |