| Using | Tight Steel Wire |
|---|---|
| Application | Power Site |
| Name | Universal Gripper |
| Weight | 2.9kg |
| Rated Load | 30kn |
| Name | Insulated Silk Rope |
|---|---|
| Diameter | 6-24mm |
| Break Force | 450-4150N |
| Linear Density | 19-315G/M |
| Packaging Details | Carton |
| Item No. | 15151/15152 |
|---|---|
| Model | SIPZ-5H/SIPZ-7H |
| Applicable Cable Reel Diameter | 1250-2240mm |
| Applicable Cable Reel Max Plate Width | 1400mm |
| Hole Diameter | 80-125mm |
| Name | Pipe Clamp |
|---|---|
| Material | Carbon Steel Galvanized |
| Application | High Voltage |
| Finish | Galvanized |
| Packaging Details | Exported Packages |
| Roller Material | Nylon |
|---|---|
| Product Name | Wire Pulling Roller |
| Cable Range | Less Than 150mm |
| Frame Structure | Steel Pipe |
| Usage | Undergound Cable Pulling |
| Name | Clevis Tongue Fittings |
|---|---|
| Material | Carbon Steel |
| Color | Silvery White |
| Application | Power Transmission, Power Distribution |
| Packaging Details | Exported Wooden Cases |
| Name | Nylon Wheels For Stringing Blocks |
|---|---|
| Type | For Conductor Stringing Block |
| Material | MC Nylon |
| Application | Transmission Line Stringing Block |
| Dimension | 508x100mm |
| Item No. | 13141 |
|---|---|
| Model | SKDS-1 |
| Rated Load | 10KN |
| Weight | 2.6KG |
| Warranty | 1 Year |
| Name | Bundled Condutor Stringing Blocks |
|---|---|
| Load | 60KN |
| Sheave | 1,3,5,7,9 |
| Application | Power Construction |
| Material | MC Nylon Sheave And Steel Support |
| Weight | 3.4kg |
|---|---|
| Rated Load | 30KN |
| Material | Steel |
| Application | Erecting Device |
| Usage | Pole Or Device Or Line |