| Name | Anti-Twisting Braided Steel Rope |
|---|---|
| Item No. | 18117-18156 |
| Structure | 12 Stand / 18 Stand |
| Diameter | 9-42mm |
| Breaking Force | 54-817 |
| Name | Bolt Type Anti Twist Steel Rope Gripper |
|---|---|
| Item No. | 13191-13176 |
| Model | SKGF-2-SKGF-10 |
| Rated Load | 20-100KN |
| Weight | 5.6-20KG |
| Product Name | Conductor Gripper |
|---|---|
| Material | Steel |
| Usage | Power Construction |
| Weight | 1.3KG |
| Apply For | GJ25~50mm |
| Model | SHDN660X100 |
|---|---|
| Frame | Galvanized Steel |
| Bundles | 2 Or 4 Lines |
| Application | Overhead Line Work |
| Warranty | One Year |
| Product Name | Terminal Strap |
|---|---|
| Material | Carbon Steel |
| Usage | Power Transmission, Power Distribution, Power Station, Etc. |
| Finish | Galvanised |
| Packaging Details | Exported Packages |
| Size | 5/8", 3/4" |
|---|---|
| Name | Power Line Fitting |
| Material | Carbon Steel |
| Color | Silvery White |
| Packaging Details | Exported cartons or cases |
| Product Name | Anti-twisting Steel Rope |
|---|---|
| Structure | 12 Strands |
| Feature | Six Square |
| Surface | Galvanized |
| Material | Steel |
| Name | Anti Twist Steel Rope Gripper |
|---|---|
| Item No. | 13155-13158 |
| Model | SKG50N-SKG200N |
| Rated Load | 50-200KN |
| Weight | 7-23.5KG |
| Name | Parallel Earth Wire Gripper |
|---|---|
| Item No. | 13121-13123 |
| Model | SKDP-1 |
| Rated Load | 10-30KN |
| Max Open | 13-26mm |
| Name | Rope Reel And Stand |
|---|---|
| Item No. | 15111-15116 |
| Model | SE-1-SE-6 |
| Reel Stand Dimension | 480x220x340mm |
| Weight Reel | 13-59KG |