| Selling Units | Single Item |
|---|---|
| Single Package Size | 50X30X20 Cm |
| Single Gross Weight | 4kg |
| Tube Diameter | 80mm |
| Packaging Details | Wooden box |
| Size | 408*80mm Stringing Block |
|---|---|
| Product Name | Triple Pulley Block |
| Width | 80mm Or Customize |
| Capacity | 40KN |
| Warranty | One Year |
| Wheel Size | 200*60mm |
|---|---|
| Material | MC Nylon |
| Name | Single Sheave Cable Hanging Pulley |
| Rated Load | 15KN |
| Funciton | Protect Cable |
| Name | 660 Series Stringing Block |
|---|---|
| Item No. | 10121-10128 |
| Model | SHD660-SHWQN660 |
| Sheave | 1/3/5 |
| Rated Load | 20-60KN |
| Name | Universal Stringing Block |
|---|---|
| Item No. | 10295 |
| Sheave Diameter | 178*76 |
| Rated Load | 10KN |
| Weight | 4.3KG |
| Name | Tandem Sheave Stringing Block |
|---|---|
| Item No. | 10211-10212 |
| Model | SHR-2.5 |
| Rated Load | 25KN |
| Weight | 9.5-11KG |
| Name | Skyward Corner Stringing Block |
|---|---|
| Item No. | 10281-10282 |
| Model | SHCZ-0.5 |
| Rated Load | 5KN |
| Weight | 1.8-2.1KG |
| Name | Swerve Skyward Stringing Block |
|---|---|
| Item No. | 10231-10222 |
| Model | SHC-0.5-SHCN-1 |
| Rated Load | 5-20KN |
| Weight | 1.55-3.8KG |
| Usage | Protecting Cable |
|---|---|
| Type | Cable Roller Pulley |
| Wheel Material | Aluminum Or Nylon |
| Item | Pithead Cable Roller Pulley With Aluminum Wheels For Protecting Cable |
| Weight | 10kg |
| Name | Well Cable Roller |
|---|---|
| Apply | Cable Pulling Ground |
| Item | 21282 |
| Wheel Size | 160*80mm |
| Bottom Size | 110mm |