| Product Name | Hydraulic Puller Tensioner |
|---|---|
| Item | 07223 , 07228 |
| Max Tension | 4T/6T |
| Usage | Transmision Line |
| Dimensions | 4.2x1.8x2.4m |
| Model No. | SA-YZ2x35 |
|---|---|
| Feature | Hydraulic |
| Maximum Tension | 2x35KN |
| Maximum Speedback | 3KM/H |
| Number Of Grooves | 5 |
| Model No. | SA-YZ40A |
|---|---|
| Continuous Tension | 35kn |
| Max Tension | 40kn |
| Bottom Of Groove Diameter | 1200 |
| Transport Package | Carton Box |
| Product Name | Pulling Tensioning Conductor |
|---|---|
| Item | 07171 |
| Max Tension | 40KN |
| Dimensions | 3.4X1.8X2.4m |
| Continuous Tension | 35KN |
| Item | 07011 |
|---|---|
| Max Tension | 40KN |
| Usage | Hydraulic Cable Puller |
| Dimensions | 3500X2000X2300mm |
| Weight | 2500kg |
| Name | Ratchet Lever Hoist |
|---|---|
| Item No. | 14171A |
| Model | SJJS-1A |
| Rated Load | 10-40KN |
| Weight | 2-6.3KG |
| Item | Stringing Pulley Block |
|---|---|
| Application | Stringing,cable Construction |
| Sheave | 1 |
| Size | 508*100mm,408*100mm |
| Rated Load | 40KN |
| Item | Stringing Pulley Block |
|---|---|
| Material | MC Nylon Sheaves |
| Sheave | 1-5 |
| Size | 508*100mm Stringing Blocks |
| Rated Load | 40KN |
| Size | 408*80mm Stringing Block |
|---|---|
| Product Name | Triple Pulley Block |
| Width | 80mm Or Customize |
| Capacity | 40KN |
| Warranty | One Year |
| Product Name | Conductors Lifter |
|---|---|
| Power | Manual Operation |
| Material | Aluminium Alloy Steel |
| Capacity | 2*12-2*40KN |
| Advantage | Stable |