| Name | Rope Gripper |
|---|---|
| Model | SKG70N |
| Weight | 8.5KG |
| Max Diam | 16~18mm |
| Application | Power Transmission |
| Uses | Apply To Grip Anti-twisting Steel Rope. |
|---|---|
| Rated Laod | 50KN |
| Cable Diameter | 15-17mm |
| Applicable | 16~18mm |
| Color | Silver |
| Uses | Apply To Grip Anti-twisting Steel Rope. |
|---|---|
| Rated Load | 10~30kN |
| Jaw Opening | 1 Inch |
| Cable Diameter | 15-17mm |
| Color | Silver |
| Color | Silver |
|---|---|
| Product_Name | Come Along Clamp |
| Rated Load | 10~30kN |
| Uses | Apply To Grip Anti-twisting Steel Rope. |
| Number Of Slinces | 9-15 |
| Material | Nylon Rope |
|---|---|
| Product Name | Nylon Insulated Fiber Rope |
| Application | Hydraulic Puller Pulling |
| Diameter | 2-18mm |
| Feature | High Strength |
| Symmetrical Stress | Both Sides Of The Symmetrical Stress |
|---|---|
| Uses | Apply To Grip Anti-twisting Steel Rope. |
| Usage | Tightening Pulling |
| License | ISO CE |
| Color | Silver |
| Product_Name | Come Along Clamp |
|---|---|
| Applicable Wire Diameter | 10-20mm |
| Acsr | 95~120 |
| Uses | Apply To Grip Anti-twisting Steel Rope. |
| Applicable | 16~18mm |
| Number Of Slinces | 9-15 |
|---|---|
| Color | Silver |
| Cable Diameter | 15-17mm |
| Jaw Opening | 1 Inch |
| Rated Load | 10~30kN |